Kadın

BDP’li Arman 1 Eylül’e giderken öldürüldü

H. Merkezi: BDP’li Neslihan Harman bugün (1 Eylül) 1 Eylül mitingine katılmak için yola çıktığı sırada eski eşi tarafından silahlı saldırıya uğrayarak katledildi.

Bu sabah saatlerinde bir kadın daha katledildi, İstanbul sokaklarında… Kadına yönelik şiddetin tüm kadınları hedef aldığını bir kez daha kanıtlarcasına bu kez öldürülen kadın, BDP’liydi ve de hem kadın hem Kürt kimliğine karşı devletin sistematik baskılarına karşı 1 Eylül’de sözünü söylemek için mitinge gideceği sıra öldürüldü.

 

Tehdit ediliyordu, polise başvurmuştu

BDP Küçükçekmece Kadın Meclisi üyesi olan Neslihan Harman, 10 yıldır ayrı yaşadığı eski eşi Zeydan Harman tarafından sürekli tehdit almış, bunun için de defalarca Savcılığa ve polise başvurmuştu. Ancak devlet bir kez daha kanıtladı, kadınların öldürülmesi için katillerle ortak olduğunu…

Bugün, 1 Eylül Dünya Barış Günü Mitingi’ne katılmak için araçlara biniliecek olan yere giderken, eski eşi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan Neslihan, burada tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

 

Kaynak: www.yenidemokratkadin.net

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu