Gençlik

Baskılar bizi yıldıramaz!

İzmir: Egemenlerin devrimci demokrat kesime yönelik saldırıları, baskıları devam ediyor.Pek çok kez denedikleri yöntemlerden olan yıldırmaz politikaları çerçevesinde süren baskılara geçtiğimiz gün hafta bir yenisi eklendi.

15 Kasım Cuma günü Yeni Demokrat Gençlik okuru Umut Fındık’a önce okul içinde faşist bir grup saldırmış, ardından evinden hastaneye  giderken sivil polisler tarafından önü kesilerek siyah bir araca bindirilmiş ve bir süre dolaştırılarak en son bir çocuk şubede keyfi bir biçimde hiçbir şekilde gözaltı işlemi yapılamakdan bir hücrede 2 saat bekletilmiştir. Hakkında toplatılma kararı bulunmayan ve yayınevlerinde, kitapçılarda satışı bulunan Yeni Demokrat Gençlik dergisinin yasal olmadığı iddia edilerek  neden okuduğu ve nereden aldığı sorulmuştur.Ve bunun yanı sıra demokratik bir eylem olan  6 Kasım’a neden katıldığı gibi çeşitli keyfi sorular sorulmuştur.  Egemenlerin devrimci yayınları ve faaliyetleri  illegal gösterme ve bu şekilde terörize etme çabaları sonuç vermeyecektir. Yapılan bu faşist saldırlara karşı okurumuzun yanında olduğunu ve baskıların bizleri yıldırmayacağını belirtmek için bugün 20 Kasım  okurumuz Umut Fındık ve ailesi İnsan Hakları Derneği İzmir şubesinde suç duyurusunda bulunduk.

Okurumuz Umut Fındık, ailesi ve Yeni Demokrat Gençlik olarak 23 Kasım Cumartesi günü saat 11.00’de İzmir İnsan Hakları Derneğinde bir basın toplantısı yapacağız.

Duyarlı tüm kamuoyunu yapacağımız basın toplantısına bekliyoruz.

Kaynak: yenidemokratgenclik.net

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu