Dünya

Basel’de operasyonlar protesto edildi

BASEL |20-06-2013| Türkiye‘de faşizmin baskı, talan, sömürü düzenine karşı direnen aydın, demokrat, devrimcilere karşı sürdürülen devlet terörüne yenileri eklenmektedir. Atılım Gazetesi, Etkin Haber Ajansı, Özgür Radyo, ESP il ve ilçe büroları basılarak onlarca devrimci sosyalisti gözaltına aldı.  Taksim direnişinin dalga dalga yayılması ve büyümesini içine sindiremeyen devlet gözaltına alarak eylemleri engellemeye çalışmaktadır.

Taksim direnişinin başından beri İsviçre’nin her yerinde dayanışma eylemleri devam ederken 17 Haziran günü Basel şehrinde, Türkiye’de devrimcilere yönelik gözaltlılar protesto edildi. İGİF’in çağrısı üzerine bizler de İsviçre Türkiyeli İşçiler Federasyonu (İTİF) olarak destek verdik.

 

Sayılmayız parmak ile, bitiremezsiniz kırmak ile …

Yapılan basın açıklamasında “Faşist Türk devleti ve başbakanı Erdoğan’ın gecelerini korkularla geçirmesine yol açıyor. Halklarımızın AKP ve faşist Erdoğan’ın tüm topluma dayatmaya çalıştığı baskı, zulüm ve tek tipleştirmeye karşı günlerdir sokağa çıkarak direnişi büyütmesi, katliamcı Türk devletini daha fazla tahammülsüzleştirmektedir” denildi.

“Bu sabah saatlerinde, başta Atılım Gazetesi, Etkin Haber Ajansı, Özgür Radyo, ESP ve ilçe büroları basılarak onlarca devrimci sosyalist gözaltına alındı” denilerek yapılan operasyonlara da dikkat çekilen açıklama “Artık ok yaydan çıkmıştır. Halklar, ötekileştirilenler, bu baskıcı rejime dur demektedir. İtaat eden, her şeye boyun eğen bir toplum yaratılmaya hayır diyen yüz binler işte ülkenin her alanını Taksime dönüştürdüler. Devrimcilere sosyalistlere yapılan bu saldırıyla bunu bitiremeyeceklerdir. İşte bugünde bu saldırıyla işçi ve emekçilerin, halkların aydınlık yüzlerini bitiremeyeceksiniz. Susturamayacaksınız” sözleriyle sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu