Güncel

Bakırköy’de formlar devam ediyor

İstanbul: Taksim Gezi Park direnişi ile başlayan forumlar İstanbul’un birçok semtinde bulunan çeşitli parklarda devam ediyor. En ısrarlı bir şekilde devam eden yerlerden biride Bakırköy’de bulunan Çamlık Parkı. Çamlık Parkı’nda gerçekleşen forumda verimli tartışmalar yürütülüp sürece yönelik eylem planları çıkarılıyor.

Dün ( 6 Temmuz ) saat 21.00’de gerçekleştirilen forumda belirli çalışma grupları oluşturuldu. Forum alanı olan Çamlık Parkı çeşitli dövizlerle süslendi. Ayrıca parka girerken, Gezi Parkı direnişinin dikkat çekici resimlerinden oluşan bir resim galerisi yer alıyor. Parkın dizaynı oldukça renkli gelenlerin ve etrafta oturanların oldukça dikkatini çekiyor.

Çalık parkında “al-ver para geçmez takas” standı

Çamlık parkında bir diğer göze çarpanda parkın içinde bulunan “al-ver para geçmez” takas standı oldu. Standa birçok kişi evinde bulunan eşyaları getiriyor. Stant oldukça çeşitli. Kazaklardan, kitaplara takılara ve birçok kişisel eşyalarında süslendiği stant gelenler tarafından ilgi ile karşılandı.

Formda çalışma grupları

Dün Bakırköy de gerçekleşen formda öncelikle çeşitli gruplar oluşturuldu. Bu grupların işlevi her gün bir grup aldığı konu üzerinden sunum yaparak tartışmaları başlatacak. Ve süreçle alakalı eylemler örgütleyecek.

Formda; İletişim, Çevre, Eylem örgütleme, Kültür-Sanat, Hukuk, Siyaset ve Sağlık ana başlıklı çeşitli çalışma gruplar oluşturuldu.

Bu gruplar gönüllülük temelinden oluşan gruplardır. Gruplar sırayla her gün bir grup olmakla beraber sunumlar yapacak.

Burada gerçekleşen formlarla ilgili dikkat çekici materyallerde bulunmakta. “ Sevgili komşum mektubunuz var” adlı çağrı niteliğinde bir bildirinin yanı sıra “Özgürlük, Eşitlik, Demokrasi diren Bakırköy” şeklinde stikırlar da bulunmakta.

Oluşturulan grupların ardından forma katılan THY direnişçileri de bir konuşma gerçekleştirdi. Yapılan konuşmada, direnerek birçok şeyin kazanıldığını görüyoruz diyerek direnmenin AKP Hükümetine ve hükümetin ta kendisine vurulan ve onu alaşağı eden bir tokattır sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Ardından form çalışma gruplarının oluşması ve bir gruplardan oluşan bir koordine ekibinin oluşturma kararı alınarak sonlandı.

 

 

[widgetkit id=223]

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu