Güncel

Bakandan Sosyal Medyaya; “Bize Afra Tafra Yapmayın!”

H.Merkezi: Taksim Gezi Parkı direnişinde oynadığı rolle gündeme oturan sosyal medyaya devlet erkanının “meydan okuması” sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’den kullanıcı bilgilerini paylaşmasını isteyen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, düşman ilan ettiği sosyal medyaya karşı Ecdadından aldığı güç ve öğrendikleriyle hücumlarına devam etti.

Facebook’un kullanıcı bilgilerini paylaştığını söyleyen Binali Yıldırım’ı facebook aynı gün yaptığı bir açıklama ile yalanlamıştı. Twitter ve facebook’un Osmanlı yadigarı kahraman TC’ye meydan okuması anlaşılan Binali Yıldırımı kızdırmışa benziyor. Damarlarında atalarının asil kanı dolaşan Yıldırım, öyle görünüyor ki muhtaç olduğu kudreti de burada buldu. Zira, Yıldırım sosyal medyayı Osmanlı tokadı ile tehdit etti(!)

Konuyla ilgili gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Binali Yıldırım, sosyal medyaya “pabuç” bırakmadı: “Özgürlüklere sonuna kadar evet, internetin sonuna kadar kullanılmasına evet ama suç işlenmesine, kaos, kargaşa, şiddetin aracı olarak kullanılmasına asla ve asla geçiş yok. Onun için milyonlarca kullanıcıyı yanlarında hisseder gibi davranarak, bize afra, tafra yapmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti ‘ni tanımayanı, Türkiye Cumhuriyeti de tanımaz. 76 milyon da onlara Osmanlı tokadını çakar

Sınırları TC tarafından çizilen ve belirlenen kurallara itaati öngören bir özgürlük tanımı yapan Binali Yıldırım’ın mevcut iletişim sistemlerine alternatif olarak gelişen sosyal medyayı tehdit etmesi de epey ilginç.

Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nce Sarıkamış Toprak Otelde düzenlenen 24’üncü ‘Yerel ve Bölgesel Medya Buluşması’na konukları olan Azerbaycan Ulaştırma Bakanı Ziya Mamadov, Gürcistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanı George Kvırıkkashvılı ile birlikte katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yaşanan sorunu kendince şöyle basitleştirdi: “Eğer bir suç varsa, bu suç gerçek hayatta da suçtur. Sanal hayatta da suçtur. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. …Benim dediğim şey çok basit. Eğer bu ülkede faaliyet yapıyorsanız, bu ülkede var olmanız lazım”.

Binali Yıldırım’ın yaşadığı, elinde çekiç olanın gördüğü her şeyi çivi sanması gibi durum olmalı. Baskı, şiddet, zor ve yasakları günlük icraatlarının olağan bir uygulaması olarak algılayan Binali Yıldırım’ın kurabileceği başka cümlelerde yok sanki…

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu