Manşet

Bağcılar’da Umudu Tohumca büyüteceğiz!

Umudu Tohumca Büyüteceğiz” şiarıyla gerçekleştirilecek şölen için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Şölenin tanıtımı için gerekli materyaller çıktıkça çalışmada daha geniş kesimlere doğru yayılıyor.

Geçmişten bugüne geleneğimizi tanıyan, bir şekilde iletişim kurduğumuz ancak bugün zayıflayan ya da kopan bağlarımızı, yeniden kurmak ve güçlendirmek amacıyla mahallelerde yürüttüğümüz faaliyetler şölen gündemiyle sürüyor.

Şölen çalışmaları İstanbul’un birçok bölgesinde olduğu gibi Bağcılar’da da başladı. Bugüne kadar şölen davetiyelerinin dağıtıldığı, çevre çeperimizdeki ilişkilerin bilgilendirildiği bir çalışma gerçekleştirildi.

Son olarak 23 Eylül Pazar günü Bağcılar özgülünde nelerin yapılabileceğini tartışmak üzere okurlarımız ve dostlarımızla bir araya geldik. Bağcılar’da hangi mahallerle neler yapılabileceği üzerine somut önerilerle tartışmaların yürütüldüğü toplantı oldukça canlı geçti.

Davetiyelerin dağıtımı, esnafın gezilmesi, afiş çalışmaları, bölgede bulunan DKÖ’lerle iletişim kurulması ve şölen için olanakların açığa çıkarılmasına dair tartışmalar yürütüldü.

Yaklaşık iki saat süren ve yerelden katılan okurlarımız ve dostlarımızın canlı önerileriyle geçen toplantı sonucunda, bir haftalık çalışma programı çıkarıldı.

Buna göre; şölen afişlemelerine başlanacak, davetiyelerin dağıtılmasını hız verilecek, kitle örgütleriyle görüşülecek, esnaf gezilecek, şölenin programını içeren iç mekan afişleri kurumlara asılacak. Tartışmalar sonucunda faaliyetlerin haftalık periyotlarla organize edilmesi kararlaştırıldı.

Bunun yanı sıra 7 Ekim’de Ankara’da yapılacak Alevi mitingi ile ilgili sürecin Bağcılar ayağına dahil olmak ve buna paralel şölen çalışmasını duyurmanın olanakları üzerine somut bir program çıkarıldı.

Umudu Tohumca büyüteceğiz!(Bir Partizan)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu