Güncel

Bağcılarda şölen heyecanı! (Yenilendi-Video)

11 Kasım’a günler kala “Umudu Tohumca Büyütüyoruz!” şiarıyla düzenleyeceğimiz şöleni çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Dün (4 Kasım) Bağcıların Fatih Mahallesinde stant kurarak kitleyi şölenimize davet ettik.

Oldukça verimli ve coşkulu geçen stant çalışmamız 4 saat sürdü. Standı kurduğumuz andan itibaren onlarca insan stadımıza gelerek bizimle tanıştı, sohbet etti. Kürtlerin yoğun yaşadığı mahalle olmasından kaynaklı birçok Kürt genci gelerek bize broşür dağıtımında yardımcı oldu.

Ayrıca Kürt çocuklarının Kürtçe müzikleri duyunca etrafımıza doluşup yardım etmek istediğine değinmeden geçmemek gerekir.

1 saat boyunca standa bize yardımcı olan bir genç ise birçok insanla Kürtçe konuşarak etkinliğimizi anlattı.

Yürüyüş yolunda yoğun bir şekilde tanıtım broşürlerini dağıtırken, sesli ajitasyonlar çekerek dayanışma içinde olmanın önemli olduğu vurgusuyla halkımızı şölene davet ettik.

Yoğun ilgi gösterilen çalışmada bu sırada halkımızla sohbet etme fırsatı yakaladık. Yıllardır hiçbir kurumun burada böylesi çalışmalar yapmadığını dile getiren insanlar, bu anlamda bir ilke imza attığımızı söyledi.

“Umudu Tohumca Büyütüyoruz!”   yazılı pankartlarından 7’sini Bağcıların çeşitli yerlerine astık. Bağcılar Cemevi’ne de pankart asarken deyim yerindeyse bir  “kitle hareketi” oldu diyebiliriz. Birçok insan pankartları asmak için duvarları tırmanıp bize yardımcı olurken, birçoğu da “etkinliğimize bekleriz” çağrımıza “Mecbur geleceğiz” diyerek geleceklerini belirtti.(Bağcılar Özgür Gelecek Okurları)

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=mVHZPJNPLQU{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu