Güncel

Bağcılar’da Kentsel Dönüşüm konuşuldu

H. Merkezi: Bağcılar’da forumlar devam ediyor. Çarşamba günü Hacıbektaş Veli Parkı’nda saat 21.30 da başlayan forumun konusu Kentsel Dönüşüm oldu.

Moderatör öncelikli olarak Bağcılar’da Evren, Mahmutbey, Göztepe, Kemal Paşa ve Demir kapı olmak üzere beş mahallede yıkım olacağının bilgisini verdi. Konuşmacılar insanların yaşabileceği alanların artması anlamında Kentsel Dönüşüme karşı olmayacaklarını ama meselenin Rantsal dönüşüme dönmesine karşı olduklarını ifade ettiler.

Kentsel Dönüşümün gerçekleşeceği yerlerin Otoban kenarı olduğuna dikkat çekerek Rantsal dönüşüm planlarının açıklığı ancak bu kadar net anlaşılabilir dendi.

Bunun üzerine konuşmak için çıkan genç bir katılımcı “Kendimizi geliştirmeliyiz daha fazla bilgi edinmeliyiz yoksa tuzaklarına çabuk düşeriz” dedi. “Şartları ne olursa olsun yaşam alanlarımızı savunmalıyız” diye sözlerini tamamladı. Çıkan sonuçlardan biri Bağcıların Kentsel Dönüşüme karşı çalışma yürütecek bir derneğe ihtiyacı oldu ve konu ile ilgi başka dernekler ve odalardan detaylı bilgi edinmeleri gerektiği oldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu