Güncel

Avukatlara Gezi soruşturması

H.Merkezi: İstanbul Emniyet Müdürlüğü, aralarında ÇHD yöneticilerin de olduğu 4o’dan aşkın avukat hakkında soruşturma başlattı.

Devlet Gezi direnişinin intikamını almaya devam ediyor. Dün onlarca devrimci, demokrat kurumlara yönelik gözaltı, tutuklama furyası, bugün Gezi Direnişinde halkın yanında olan ilerici her kesime yönelik baskı ve sindirme politikalarıyla devam ediyor.

İçlerinde ÇDH yöneticilerinin de bulunduğu 40’ı aşkın avukat hakkında Gezi Direnişi nedeniyle soruşturma açıldı. Emniyet tarafından açılan soruşturmada, avukatların İstanbul Barosu önünde Gezi’de polis şiddetini protesto eden basın açıklamasının ardından, “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri anayasal bir haktır” başlığıyla İstiklal Caddesinde bildiri dağıtmasını yapmıştı.

Gezi Direnişinde avukatlardan intikam almak için onlarca avukat hakkında soruşturma açarak, bazı avukatlar için zorla getirtme kararı çıkardı

ÇHD eski yöneticisi avukat Efkan Bolaç twitterdan; “Gezi süreci ile ilgili 45 avukata ve ayrıca ÇHD’ye yönelik bir soruşturma bulunmaktadır. Toplantı ve gösteri yürüyüşleri anayasal bir hak diyerek bildiri dağıtan ÇHD yöneticilerine nasıl bu hakkı hatırlatırsın soruşturması açıldı. Hakkını arayan, kendini hak arama müessesi olan Adliye’de şüpheli olarak buluyorsa sistemde bir sorun var demektir” şeklinde açıklama yaparak, Gezi sürecinde ÇHD’nin tutumuna ilişkin olarak başlatılmış bir soruşturma olduğunu dile getirdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu