Güncel

ATİK Duisburg Yürüyüşüne çağırıyor

28 Mayıs’ta İstanbul-Gezi parkında başlayan direniş Türkiye’nin dört bir yanına yayılarak devam etmektedir. Şimdiye kadar 6 direnişçinin şehit düştüğü, binlercesinin yaralandığı ve tutuklandığı direniş Eylül’de de devam ediyor.

Eylül’de ODTÜ’de ağaçların kesilerek yol yapılmasına karşı çıkan gençlere saldıra devlet güçler, onlarca direnişçiyi yaralamış ve göz altına alınmıştır. Gene aynı günlerde Gülen cemaati ile Cem vakfının ortak projesi olan ve devlet Alevi’sini yaratma hedefli yapılmak istenen “Cami-Cemevi” ni protesto eden kitlelere karşıda aynı yoğunlukta bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen bu saldırıda da onlarca insan yaralanmış ve göz altına alınmıştır.

Bu saldırıları protesto etmek, Taksim direnişi sürecinde polis tarafından katledilen direnişçilerin katillerinin yargılanmasını talep etmek için Türkiye’nin bir çok ilindi kitleler sokağa çıkarak protesto gösterileri düzenlemişlerdir.

Bu protestolardan birisi de Antakya’da düzenlenmiştir. Kitlenin sokak eylemini hazmedemeyen kolluk güçleri burada da kitlelere, plastik mermi, gaz bombası, tazyikli kimyasal sularla saldırmıştır. Bu saldırıda 22 yaşındaki Ahmet Atakan polisin saldırısı sonucunda hayatını kaybetmiştir.

Türkiye’de gerçekleştirilen bu saldırıları protesto etmek ve direnişi sahiplenmek için Duisburg’ta faaliyet yürüten Demokratik Kitle Örgütleri olarak düzenleyeceğimiz yürüyüşe hepinizi katılmaya ve destek vermeye çağırıyoruz.

Tarih: 13. 09. 2013 (Cuma) – Saat: 18.00

Yer: Duisburg Hauptbahnhofun Önü

Düzenleyenler: AGD Duisburg Alevi Toplumu, ATİF –Duisburg, ÖDA- Duisburg, ADHF Duisburg, DİDF- Duisburg, YEK-KOM- Duisburg, AGİF – Duisburg

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu