Güncel

Antakya’da Direnişi Yükseltelim!

Antakya: Antakya’dan yükselen direnişte Abdullah Cömert devlet tarafından katledilmişti. Antakya halkı şehidine ve ülkenin her yerinde sürdürülen direnişleri her gece sokaklarda selamlamaya devam ediyor. 16 Haziran günü Samandağ’dan Uğur Mumcu Meydanı’na yürüyerek ellerindeki çiçekleri Abdullah Cömert’in babasına verdi. Yürüyerek gelenler arasında eşeğiyle gelen bir köylü de dikkat çekiciydi.

Saat 16’dan itibaren Harbiye’den, Serinyol’dan, 11 Mayısta katlim yaşanan Reyhanlıdan, köy ve beldelerden gelerek Uğur Mumcu Meydanını doldurmaya başlayan on binlere HDK, Mücadele Birliği, Halk Cephesi, Proleter Devrimci Duruşun aralarında bulunduğu kitle Doğuş Okulları önünde toplanarak flamalarıyla Meydana doğru yürüyüşe geçti. Sık sık “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” “Katil devlet hesap verecek” “Tarihleri kan, tarihleri katliam” “Her yer taksim, her yer direniş” “Bedel ödedik, bedel ödeteceğiz” “ Yaşasın halkların kardeşliği” sloganlarının atıldığı yürüyüşte kitlenin alana girişi sırasında halk alkışlarla selamlamışlardır.

Kurulan platformdan HDK adına halka seslenen Meriç Solmaz devletin katliamcı tarihinden ve dirnişin öneminden bahsederek halkımızı mücadeleyi yükseltmeye ve halkların kardeşliğine vurgu yaptığı konuşma yoğun alkış almıştır.

Hilmi Yarayıcı’nın bir konser verdiği miting sokakların terk edilmeyeceği, mücadelenin süreceğinin ifadesiyle bitirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu