Güncel

Antakya’da 13 direnişçi tutuklandı

H. Merkezi: 22 Temmuz sabahı Antakya’da yapılan ev baskınlarının ardından gözaltına alınan 17 kişiden 13’ü, bugün (25 Temmuz) Adana Adliyesi’nde yapılan sorgulamaların ardından tutuklandı.

22 Temmuz sabahı Antakya Sevgi Parkı’nda bulunan çadırlara saldıran polis, eş zamanlı olarak çok sayıda eve de baskın düzenlemiş ve aralarında ESP, Halkevi, Kaldıraç, Mücadele Birliği ve TÖP-G üyeleri bulunan 32 kişiyi gözaltına almıştı.

Sevgi Parkı’ndan gözaltına alınan 15 kişi aynı gün serbest bırakılırken, ev baskınlarında gözaltına alınan 17 kişi gözaltında bekletilmişti. Bugün sabahın erken saatlerinde Adana Adliyesi’ne Savcılık sorgusu için götürülen 17 kişi de tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Akşam saatlerine kadar süren sorgunun ardından 13 kişi tutuklanarak; kadın direnişçiler Karataş Kadın Hapishanesi’ne, erkek direnişçiler Kürkçüler F Tipi Hapishane’ye gönderildi.

 

Tutuklanan 13 direnişçinin isimleri şöyle:

ESP üyeleri Ozan Uğur Taş ve Yasin Yiğitdöl, TÖPG üyeleri Mithatcan Türekten, Sevinç Dok, Mahmut Durkal ve Devran Çağlar, Halkevi üyesi Cihan Çelik, Mücadele Birliği Platformu’ndan Özgür Aslanyürek, Kaldıraç’tan Mustafa Kemal Ersöz, Namık Kemal Ersöz, Sinem Badem ve Ali Şahin Kayırcı, SODAP’dan Hakan Güngör.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu