Güncel

Anonymous’tan, TC’ye: “Bizi Bekleyin!”

H. Merkezi: Hacker grubu Anonymous,  Redhack’i, logosu ve manifestosuna dayanılarak hiçbir yargı kararı olmadan “terör örgütü” ilan eden TC’ye karşı, RedHack’e destek amaçlı bir bildiri yayınladı.

Anonymous’un Redhack’e Destek Bildirisi

 

Merhaba Türkiye.

Biz Anonymousuz.

RedHack takımını “Terör Örgütleri” listesine almaya hazırlandığınız dikkatimizi çekti.

Sosyalist RedHack grubu dün Türkiye Dış İşleri Bakanlığı sitesini indirmiş ve site içeriğini Türkiye Başbakanı’nın Libya eski diktatörü Muammer Kaddafi ve ve Suriye Başbakanı Beşar Esad’ı kucakladığı resimlerle değiştirmiştir: “Dışişleri değil Savaş ve Kölelik işleri.” ve “Dün Kardeş bugün Düşman” altyazıları vardı.

(Naci)Koru olayın  “güvenlik açığı” sebebiyle olduğunu ifade etti. RedHack üyesi olduklarından şüphelenilen yedi kişi hala tutuklu.

Grup üzerinde yapılan soruşturma kritik bir pozisyona geldi.

Kapsamlı soruşturmayı yürüten savcılar, grubu “Terör Örgütleri” listesine almaya hazırlanıyorlar.  Savcılık Terörle Mücadele Şubeye verdiği raporda grubun Marksist-Leninist bir manifestosu olduğunu vurguladı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden bu grubun ceza hukukuna göre terör organizasyonu sayılıp sayılamayacağı konusunda görüş istedi.

RedHack’in cevabı ise:

“Kardeşim biz yakalanmayı yada öldürülmeyi dert etmiyoruz, Türkiye insanına hala birçok şey sunabileceğimizi düşünüyoruz.  Endişemiz bu yüzdendir. Eğer biz yenilirsek bu insanlar mevcut faşist rejim altında ezilmeye devam edecekler. En azından şimdilik bizimle birlikte bir umut görüyorlar.  İnsanların bize hala ihtiyacı var.” oldu.

RedHack grubu önümüzdeki saatlerin ve günlerin onlara neler göstereceğini bilmiyor.

Biz, RedHack’e karşı yapılan kanunsuz saldırılmaların durdurulmasını istiyoruz. Biz, RedHack’le ilgisi olmayan masum insanların derhal salıverilmesini istiyoruz. Biz, gerçeği ortaya çıkarmak isteyenlere korku aşılamaya çalışan bu operasyonların durdurulmasını istiyoruz. Anonymous, Redhack’i ve özgür bilgiye ulaşmayı engelleyen duvarları yıkmaya çalışan herkesi sonuna kadar destekleyecektir. Bu desteği elimizdeki tüm imkanlarla vereceğiz.

RedHack’e saldırı özgür bilgiye, özgür basına, özgür ifadeye ve Anonymous’a saldırı demektir!

Biz Anonymousuz

Biz Birliğiz (Lejyonuz).

Biz Affetmeyiz.

Biz Unutmayız.

Bizi bekleyin.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu