Güncel

TKMP eylemleri devam ediyor

Ankara: Hapishanelerdeki genel saldırılar ve özelde de Sincan Hapishanesi’ndeki kamera dayatmasına karşı her hafta Salı günü yapılan basın açıklamalarına bu hafta da devam edildi.

Tecrite Karşı Mücadele Platformu tarafından Adalet Bakanlığı ek bina önünde yapılan basın açıklamasında, hapishanelerdeki tecrit koşullarının daha da ağırlaştığı ve hücre önlerine takılan kameralarla da bunun amaçlandığı belirtilerek, kamera dayatmasının son bulması istendi.

Basın açıklamasının ardından İzmir’de Gezi İsyanı sırasında tutuklanan ve geçtiğimiz günlerde serbest bırakılan İbrahim Kaya da bir konuşma yaptı. Kendilerinin bulunduğu Kırıklar F Tipi Hapishane’de de kamera dayatmasının yaşandığı ve buna karşı direnen tutsaklara da 40’lı günleri bulan hücre cezalarının verildiğini söyleyen Kaya devrimci tutsakların bu onursuz dayatmayı kabul etmediği, etmeyeceğini vurguladı.

Eylem sırasında, “Kameralar sökülsün, tecrite son!” “Devrimci tutsaklar onurumuzdur!” sloganları atıldı. Kaya’nın konuşmasının ardından eylemlerinin her hafta yapılacağının duyurusuyla açıklama sonlandırıldı. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu