Güncel

Ankara polisi iş başında(!)

Ajanlaştırma Faaliyetleriniz Ve Baskılarınız Bizi Yıldırmadı, Yıldırmayacak!

Ankara: Ankara’nın Keçiören ilçesinde devrimci, demokrat, yurtsever gençlerin aileleri polisler tarafından aranarak emniyete çağrılıyor.  Emniyete giden ailelere ‘çocuğunuz illegal örgüt üyesi’ denilerek psikolojik baskı ve ajanlaştırma politikaları uygulanıyor. Ailesi aranan gençlerden biri Özgür Gelecek Gazetesi ve Yeni Demokrat Gençlik dergisi okuru Ramazan Cebeci, diğerleri de ÖDP, Gençlik Muhalefeti ve BDP’li gençlerden oluşuyor.

Sultan Taşkıran’ın evi aranarak Emniyet Genel Müdürlüğü’ne çağırıldı. Taşkıran Emniyette “Kızımın lise de Gençlik Muhalefeti ve ÖDP ile katıldığı anma törenleri, eylemler etkinlikler vardı. Bu dosya elimize 2 ay önce ulaştı dediler. Kızımın şu anda üniversitede okuduğunu biliyorlar. Benim kızım liseyi bitireli 3 yıl oluyor, 3 yıl öncesinin dosyasını açtılar” şeklinde konuştu.

Taşkıran’ın oğlu Uğur ise, “Kardeşimle ilgili şimdi böyle bir dosya çıkmış olması gösterdi ki aslında her şeyi tutuyorlar. Ama bu durum bizleri yıldırmayacaktır. Kardeşim şu an da başka bir şehirde üniversite okuyor” dedi.

20 Temmuz Cuma günü okurumuz Ramazan Cebeci’nin babasının cep telefonu polisler tarafından aranmış ve 23 Temmuz Pazartesi günü Emniyette olması söylenmiştir. Okurumuzun babası gelmeyeceğini belirtmesine rağmen polisler defalarca aramaya devam etmişlerdir. Daha sonrasında okurumuzun babası avukatla görüştükten sonra 23 Temmuz Pazartesi günü emniyete gitmiştir. Okurumuzun babasının önüne içerisinde çeşitli isimlerin ve eylem fotoğraflarının olduğu kalınca bir dosya konulmuştur ve “oğlunuz böyle davranmaya devam ederse alacağız” diye tehdit edilmiştir. Polis okurumuzun   TKP/ML’den yetişip PKK’ye geçtiğini söylemiş, ellerinde hiçbir delil olmadan ve hukuka aykırı bir şekilde PKK gençlik örgütlenmesinde faaliyet yürüttüğü söylenerek aileyi korkutmaya çalışmıştır. Ayrıca okurumuzun babasına, “size psikolojik destekten bulunuruz, oğlunuzla konuşun gelsin Emniyetteki spor ve çeşitli faaliyetlerimize katılsın, oğlunuzu el birliği ile bu ‘terörist’lerden kurtaralım” diyerek aileyi ve okurumuzu ajanlaştırmaya çalıştıklarını açıkça ortaya koymuşlardır. Okurumuzun babası ise polisler tarafından söylenen bu sözlere karşı hiçbir şey söylemeden emniyeti terk etmiştir.

Devletin her zaman yaptığı korku, sindirme, ajanlaştırma ve tehdit politikalarına bir kez daha Özgür Gelecek Gazetesi olarak tanık olduk. Devlet bizi ne kadar korkutmaya, sindirmeye çalışırsa çalışsın biz Özgür Gelecek Gazetesi olarak doğruları yazmaya, halkın sorunlarını yazmaya ve halkımızı etrafımızda bir bütün halinde tutmaya çalışacağız.

Özgür Gelecek ve YDG Halkın Sesidir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu