GüncelManşet

Ankara, Malatya ve İstanbul’da ev baskınları

H. Merkezi: Sabahın erken saatlerinde Ankara ve İstanbul’da ESP ilçe binaları, ETHA, Atılım çalışanlarının, ESP ve SGD üyelerinin de aralarında bulunduğu operasyonda ESP, Mücadele Birliği, Kaldıraç, Öğrenci Kolektifleri üyeleri de gözaltına alındı. Gözaltı sayısının 70’in üzerinde olduğu belirtiliyor.

 

Ankara

Ankara’da sabah saatlerinde polis çok sayıda eve baskın düzenledi. Avukatlardan alınan bilgilere göre BDSP, ESP, Mücadele Birliği, Kaldıraç, Öğrenci Kolektifleri üye ve çalışanı çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Mamak’ta yapılan baskında, evde başkaları ile birlikte bulunan BDSP’li Ali Yılmaz gözaltına alındı. ESP’li Yoldaş Aydın da evi basılarak gözaltına alındı.

Ev baskınlarında 2 Halk Cepheli, 4 Kaldıraç okuru, 6 Halkevi üyesi ve 1 ODAK okurunun gözaltına alındığı bilgisi edinildi. Toplam gözaltı sayısına dair henüz kesin bilgi alınabilmiş değil. Ancak basından yansıyanlara göre 26 ayrı yere baskınlar yapıldı.

 

İstanbul

Sabah saatlerinden itibaren çok sayıda ESP üyesinin evine baskın düzenlendi. 1 Mayıs Mahallesi’nde ev baskınlarına özel hareket timlerinin katıldığı, baskın düzenlenen evlerinin bulunduğu sokağa kimsenin sokulmadığı öğrenildi.

Gözaltına alınanlar arasında polisin Gezi Parkı eylemlerine saldırısında yüzüne gaz bombası fişeği isabet eden ve tedavisi halen devam eden Ümit Akdağ da bulunuyor.

Polis ayrıca ESP’nin Maltepe, Sarıgazi, Gazi Mahallesi ve Ataşehir ilçe bürolarını da bastı. Kimsenin olmadığı saatlerde yapılan baskınlarda bürolar talan edilirken çok sayıda dergi ve gazeteye el konuldu.

ESP konu ile ilgili bugün saat 15.00′te İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacağını açıkladı.

 

Malatya

Dün akşam saatlerinde de Serdal Salık, Umut Menal, Azad Durmuş ve Mustafa Erdem Şenol isimli 4 kişi gözaltına alındı. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu