Güncel

Şahintepe Halkı Ahmet için yürüdü

İstanbul/Şahintepe: 3 gün önce Armutlu’daki eyleme müdahale sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan için Şahintepe halkı olarak bir araya gelme kararı alındı ve Çarşamba akşamı bir araya gelindi.

Üzerinde Gezi direnişinde yaşamını yitiren şehitlerin bulunduğu Şahintepe Halkı imzalı bir pankartın arkasında toplanan halk sık sık ‘Her yer Taksim her yer direniş’, ‘Bu daha başlangıç mücadeleye devam!’ ve “Ahmet Atakan ölümsüzdür” sloganlarını haykırdı.

Gezi direnişinde hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşundan sonra yürüyüşe geçildi ve şehitlerin ismi okunarak hep bir ağızdan yaşıyor denilerek Şahintepe’nin sessizliği yırtılmaya başladı.

Yürüyüş sadece meydan’da sınırlı kalmayıp emekçi mahalleler arasından doğru uzun bir şekilde devam etti yaklaşık 200 kişiliyle yürüyüşe devam edilirken Suriye’deki müdahaleye ve Rojava bölgesindeki mücadeleye de değinilerek “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganı atıldı daha uzun bir yürüyüşten sonra Şahintepe Muhtarlığına gelindi ve burada kurum temsilcileri konuştu.

Partizan adına yapılan konuşmada, içinde bulunduğumuz Gezi direnişi ve yaşanan devlet terörü, Dersim, Sivas, Maraş ve Roboski’de bir kez daha açığa çıktığı, devlet geleneğinin dünden bugüne her zaman aynı tutumu sergilediği ve isyan – direniş ruhunu kanla bastırmaya çalıştığına vurgu yapılarak örgütlü bir mücadele çağrısı yapıldı.

Konuşma sırasında Partizan kitlesinin “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya” sloganı atması dikkat çekti. Daha sonra diğer kurum temsilcilerinin konuşmasından sonra kitle dağılmaya başladı. Bu sırada Partizan kitlesi “Her yer Rojava Her Yer Direniş” sloganı attı ve eylem sonlandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu