Güncel

Ağır hasta tutsak Tenzile Acar tek kişilik hücrede tutuluyor

Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’nde tutulan ağır hasta tutsak Tenzile Acar, hala tek başına tek kişilik hücrede tutuluyor.

Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi, C- 9 koğuşunda tutulan hasta tutsak Tenzile Acar hala tek kişilik hücrede tutularak ölüme terk edilmeye devam ediliyor.
5 Martta haftalık telefon görüşmesinde Almanya’da bulunan abisini arayan Tenzile, herhangi bir doktor kontrolüne götürülmediği gibi tecrit hücresinden de çıkarılmadığını belirtti. Her sabah tekmil verme amaçlı yapılan sayımda hücrenin kapısına çıkan Tenzile telefon görüşünde ayrıca tekrar hücreye girmek istemediği için hapishane müdürü tarafından kendisine verilen hücrede kalma durumunun uzatıldığını ve belirsiz bir süreye kadar tekrar ceza verildiğini aktardı.
Ailesi Tenzile’nin yaşamından kaygı duyarken sorumlulara çağrıda bulunuyor.
Hem uzaklık, hem de tecritle ölüme terk edilen Tenzile’nin ailesinin bir kısmı mülteci olarak Avrupa ülkelerinde, diğerleri ise bulunduğu cezaevinden bin 648 km uzaktaki Şırnak’ta. Bu durumdan dolayı 2 haftada bir olan kapalı görüşe aile yakınları gelemiyor.

Ne olmuştu?

Birçok kronik hastalığı olan tutsak Tenzile Acar, boğazından şiddetli kan geldiği için 2 Şubat günü askerler eşliğinde hastaneye götürüldü. Muayene sonrası daha önceki rahatsızlığının tedavi edilmemesinden kaynaklı olarak, Tüberküloz/Verem olduğu tespiti yenilendi. Ancak bu tespite rağmen aynı zamanda Hepatit B hastası da olmasına rağmen hiç bir sağlık ve tedavi tedbiri alınmadığı gibi bir de tek kişilik hücreye atılmıştı. (Kaynak: Jinnews)
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu