Güncel

7 Ekim’de Gar önünde buluşuyoruz!

Ne kadar katledildik… Dünyanın bütün halkları… Aleviler, Kürtler ve onlar şahsında bütün ezilenler. Pir Sultan, Bedrettin, Nesimi…

Dersim, Maraş, Çorum, Sivas, Roboski… Ne kadar öldürüldük; onlarca, yüzlerce, binlerce kez. Ama dirilmesini de bilmişiz!

Devletin oyunlarını bozmasını da! Devletin bütün aşağılık uygulamalarına karşı dilimizden, kültürümüzden, değerlerimizden vazgeçmemişiz!

İmha, inkâr, asimilasyon saldırılarına karşı, faşizme cevabımız her zaman direniş olacaktır!

7 Ekim çalışmalarından;

Devletin başta Aleviler olmak üzere tüm halkımıza yönelik katliam, asimilasyon ve inkâr politikalarına karşı Türkiye’nin dört bir yanından gelinecek Büyük Alevi Mitingi’ne çağrı amaçlı Tuzluçayır / Şirintepe bölgesinde Partizan olarak çalışmalar yürüttük.

Otobüs duraklarına devletin Alevilere yönelik politikalarını teşhir eden ozalitlerin yanı sıra, açtığımız stantlarda yoğun bildiri dağıtımı ve ajitasyonlarla Mamak halkını 7 Ekim’de alanlara çağırdık.

7 Ekim’de bütün ezilenler tek ses; “İnançlara Saygı Düşünceye Özgürlük!”

“Pir sultan ölür, dirilir” inatçılığına sarılmak anın en aciliyetli ihtiyacıdır. “İnançlara saygı, düşünceye özgürlük” şiarını haykırarak egemenlere cevap vermenin zamanı 7 Ekim mitingidir.

Zamanaşımı kararlarına, zorunlu din derslerine, katliamlara ve provalarına; Kürt ulusuna yönelik saldırılara ve Suriye halkına yönelik olası bir savaş kararına karşı tüm halkımızı Alevi Bektaşi Federasyonu ve Alevi Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen 7 Ekim mitinginde alanlara çıkmaya ve tek ses olmaya çağırıyoruz!

Toplanma; Saat 10.00 Gar önü

Miting; Saat 12.00 Sıhhiye

Ankara Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu