GüncelManşet

20 Kasım’da Ali’nin Katillerinden Hesap Soralım!

Gezi İsyanı’nda ortaya çıkan şehit ve yaralanma haberlerinden sonra yeni bir haber daha eklendi sosyal medyaya… Eskişehir’de 19 yaşındaki bir genç, kimliği belirsiz kişiler tarafından sopalarla dövüldü haberi geldi. Ardından Ali İsmail Korkmaz’ın hastanede komadan çıkamayarak yaşamını yitirdiği ve Eskişehir Valisi tarafından katillerinin arkadaşları olabileceği yönünde açıklamalar yapıldı, deliller karartıldı…

Biz barikatlarda başlarında, sokak uçlarında kimin katil, kimin arkadaş olduğunu çok iyi gördük. Ne zaman hakkımızı arasak bu faşist devlet tarafından tutuklandık, yaralandık, öldürüldük! Neresi olursa olsun bizleri katledenler hep aynıydı. Amed’de Uğur’umuzu vuranla Eskişehir’de Ali’mizi dövenler aynı katillerdi. Biz nasıl katillerimizi tanıyorsak, katillerimiz de bizleri çok iyi tanımaktadır. Çünkü onlar gençliğin “nasıl bir başbelası” olduklarını çok iyi bilmektedir. 68’de yaptığımız çıkışı birkez daha Gezi İsyanı’nda gösterdik. Daha unutulmadı TC’nin kulaklarında direniş melodilerimiz. ODTÜ’de, Tuzluçayır’da ve ülkenin her yerinde sloganlarımızı atıyoruz “Bu daha başlangıç…” diye. Bu yüzden katiller korunup mahkemeler kaçırıldı.

Eskişehir’de yapılacak olan Aliş’in mahkemesi valilik tarafından Kayseri’ye kaçırıldı. Gerekçe ise mahkemenin olacağı yer ve zamanda provokasyon ihtimalinin olabileceği, güvenlik vb. hep aynı bahaneler. Gerçek ise Aliş’in halk gençliği tarafından sahiplenilmesidir. Halk gençliği Aliş’in katillerinden hesabın sorulmasını ve adaletin bulunmasını istiyor.

Biz YDG’liler ise gerçek adaletin bu faşist devletin getiremeyeceğini adımız gibi biliyoruz. Aliş’in katillerinden hesap sorulması ve mahkemenin sahipsiz olmadığını göstermek için 20 Kasım’da alanlarda olalım. Mahkemeye gidemeyen yoldaşlarımız alanlarını “Hepimiz Ali İsmail’iz” sloganlarının atıldığı bir yere dönüştürmeli. Çevremizdeki herkesi 20 Kasım’da harekete geçirelim, hesap soralım! Yalnız başımıza da olsak tepkimizi ortaya koyalım. Aliş’e olan borcumuzu yerine getirelim! Alanlarımızda katillere bir kez daha şunu hatırlatmalıyız; “Davayı kaçırabilirsiniz ama halkın adaletinden kaçamayaksınız!”

YENİ DEMOKRAT GENÇLİK

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu