Güncel

14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkek serbest bırakıldı

Denizli’de 14 yaşındaki bir çocuğu cinsel istismara maruz bırakan Hulusi Ö. isimli erkek serbest bırakıldı.

Denizli’de yaşayan 14 yaşındaki bir çocuk, ebeveynlerinin arkadaşı Hulusi Ö. isimli erkek tarafından cinsel istismara maruz bırakıldı. Annenin, çocuğunun davranışlarından şüphelenmesiyle ortaya çıkan cinsel istismarda bulunan Hulusi Ö. isimli erkek hakkında, anne tarafından emniyete şikayette bulunuldu. Hulusi Ö. hakkında cinsel istismar suçlamasıyla soruşturma başlatılırken, çocuğun savcılık ifadesi, pedagog ile psikolog eşliğinde alındı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hulusi Ö., suçunu inkar etti ve sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Hulusi Ö.’nün tutuklanması gerektiğini savunan ve tacizcinin ailece görüştükleri ve yakın oldukları bir kişi olduğunu söyleyen anne, “Kızıma ‘Annene babana söyleme, aramızda kalsın’ demiş. Kızım başından geçen istismarı bize anlatmaya korktuğu için intihar etmek istemiş. Ben kızımdaki sıra dışı durumu fark etmeseydim, belki kızım intihar edecekti. Bu kişinin cezalandırılmasını istiyoruz. Kızım hala korkuyor, ağlıyor ve geceleri uyuyamıyor. Başka çocuklara da aynı şeyi yapabilir” dedi.

İstismara maruz bırakılan çocuk ise, “Bana bunu yapan kişinin tutuklanmasını ve cezasını çekmesini istiyorum. Serbest kalmış, tekrar karşıma çıkmasından korkuyorum” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu